Umysł psychopatycznego mordercy

Sensacyjne powieści wciągają do swojego świata niczym magnes. Z wielką przyjemnością obserwujemy jak policja, detektywi lub też inne jednostki specjalne stają na głowie, aby znaleźć winnego przestępce, czy też grupę osób. Dość często obserwujemy jak organy ścigania natrafiają na ślad psychopatycznego mordercy. W zaskakująco ciekawym finale książki dowiadujemy się dlaczego morderca zabił lub dlaczego wykonał inny krok. Na ogół mamy do czynienia z książką opowiedzianą z perspektywy policji lub detektywa. A czy są książki opowiedziane z punktu widzenia mordercy? Tak! Jedną z nich proponuje nam Caroline Knepes – “Ukryte ciała” (https://www.taniaksiazka.pl/ukryte-ciala-caroline-kepnes-p-1335698.html).

W poszukiwaniu miłości

Czytając początkowy opis tej książki nikt nie będzie domyślał się, że znajdziemy się w takim miejscu z taką osobą, która ma tak wiele do czynienia. Zauroczenie to wspaniałe uczucie, które nakręca nas do działania. Sprawia, że z wielką energią podnosimy się z łóżka i działamy. Te motyle w brzuszku sprawiają, że to co do tej pory wydawało nam się niemożliwe, znajduje się w zasięgu naszej ręki. Może się komuś wydawać to dziwne, ale zauroczenie, miłość dodaje naszemu życiu wielkich endorfin, wspaniałych kolorów. Czy miłość i obsesja dzieli gruba linia? Oto nasz główny bohater Joe Goldebrg. Na pierwszy rzut oka oceniamy jego miłą aparycję i charakter. Ten młody mężczyzna pragnie znaleźć miłość. Chciałby mieć przy swoim boku wyjątkową kobietę z którą będzie mógł dzielić troski i radości. W tym celu przeprowadza się do Los Angeles – Miasta Aniołów z którym ma wielkie nadzieje. Znajduje miejsce do zamieszkania i nową pracę. Do tego ma nowych i wspaniałych znajomych. Czas teraz na znalezienie miłości.

Mroczna przeszłość

Szybko okazuje się, że Joe namierza bardzo urokliwą sąsiadką z którą rozpoczyna z pozoru niewinnie wyglądający flirt. Jak więc widać wszystko układa się po myśli mężczyzny. jednak jego przeprowadzka do Los Angeles ma również drugie dno. Joe musiał zostawić za sobą mroczną przeszłość, która związana jest z morderstwami i ukrytymi ciałami kobiet. Mężczyzna mocno pilnuje się, aby prawda nie wyszła na jaw. Czy jednak mu się to uda? Nie chce, aby ktoś się dowiedział o tym, co zrobił. W szczególności młoda i śliczna sąsiadka. “Ukryte ciała” Caroline Knepes to kontynuacja opowiadania “Ty”. Jest to opowieść o psychopatycznym mordercy, który chce znaleźć miłość, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Mamy okazję do tego, aby wejść w głowę tego człowieka i poznać jego prawdziwe pobudki, które są czasem bardzo zatrważające. Książki cieszą się ogromną popularnością i doczekały się nawet ekranizacji.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com