Co się dzieje na ulicy Czereśniowej?

Literatura dziecięca jest równie zaskakująca co świat fantasy. Dzięki najnowszym propozycjom dzieci mogą znaleźć wartościowe książki, które umożliwiają im poznanie niezwykłych i bardzo ciekawych bohaterów. W czasach, kiedy wokół nas jest tyle złych treści należy rozważnie wybierać książki, dzięki którym możemy uczyć nasze dzieci co jest ważne i wspaniałe. Są również na rynku takie książki, które na pewno będą wspomagać rozwój naszych maluchów. Do takich książek należą te, które stworzyła Rotraut Susanne Berner. Jej seria o ulicy Czereśniowej cieszy się ogromną popularnością. Czas na “Rok na ulicy Czereśniowej“.

Edukacja w formie zabawy

Autorka zaproponowała wszystkim najmłodszym czytelnikom oraz ich rodzicom wspaniała zabawę, która jednocześnie będzie formą edukacji. To dzięki takim książkom dzieci chętniej mówią, jak również myślą. Oto książka, gdzie właściwie nie ma treści. Jedyne słowa pisane to te na początku. Potem nie ma już nic oprócz wspaniałych obrazków, których autorką jest właśnie Rotraut Susanne Berner, ktora jest jednocześnie ilustratorką i graficzką. Miała przyjemność tworzyć nie tylko swoje książki, ale również wielu innych twórców. Otrzymała nagrodę nagrodę Deutscher Jugendliteraturpreis za całokształt swojej twórczości. Polskie dzieci znają ją głównie z “Wiosna na ulicy Czereśniowej”, “Lato na ulicy Czereśniowej”, “Jesień na ulicy Czereśniowej”, “Zima na ulicy Czereśniowej” czy “Noc na ulicy Czereśniowej”. Teraz czas na książkę “Rok na ulicy Czereśniowej“, która podzielona jest na cztery mniejsze rozdziały: zima, wiosna, lato jesień.

Obserwacje świata


Dzięki szczegółowym obrazkom młody czytelnik ma okazję do przeprowadzenia obserwacji odnośnie tego jak zmienia się otoczenie, – ulica Czereśniowa – na przestrzeni roku. Co jest ważne to fake, że to właśnie dziecko ma okazję do tego, aby wymyślić poszczególne dialogi jakie będą rozgrywać się pomiędzy bohaterami. Jest ich bardzo dużo, jednak jest to zaleta, ponieważ właśnie dzięki temu podczas każdego czytania dziecko będzie mogło śledzić losy innego bohatera, który będzie pojawiał się w całości książki lub tylko w jej części. Możemy obserwować ulicę za dnia oraz w nocy. Czym jedna ulica się tak różni w zależności od pory roku, godziny i pory dnia? Dziecko ma okazje do tego, aby przeprowadzić bardzo trafne obserwacje, które pomogą zauważyć mu pewne prawidłowości. Do tego dziecko zauważy, że np. policjanci mają bardzo odpowiedzialną pracę w nocy. Książka dedykowana jest dla wszystkich maluchów powyżej drugiego roku życia, które są coraz bardziej ciekawe otaczającego je świata.